Font: TOV
Drets d'autor: All rights reserved
Om reden van industrieel-archeologische waarde werd - bij besluit van 9 november 1994 van de bevoegde Vlaamse minister - het sascomplex als monument beschermd en de omgeving met de sasmeestershuizen en de jaagpaden als dorpsgezicht. Het sas dateert van 1861, toen men een doorsteek van honderd meter groef om zowat 5 km in bochten uit te sparen. Op het gekanaliseerde stuk werd een stuw en een sluis gebouwd. De originele houten ophaalbrug met portiek werd in 1896 vervangen door de huidige, ijzeren, T-vormige ophaalbrug, een groengeschilderde constructie in vakwerk met geklonken dwarsstukken. De pijlers van baksteen en natuursteen en de kolkmuren met ijzeren ladders en aanmeerankers zijn nog de originele. Het brugdek is van metaal met een houten bevloering. De sluizen (5,4 m breed, 42,2 m lang) met houten sluisdeuren, met kruisversterking en houten ophaalkleppen worden manueel bediend. Het geheel vormt een uitstekend bewaard voorbeeld van een samengesteld kunstwerk uit de tweede helft van de negentiende eeuw. Aan het sas zelf bevinden zich ook twee sasmeestershuizen, daterend uit de jaren 1860. In één daarvan is nu een klein museum ondergebracht dat gerund wordt door de vzw Historische Vaartuigen. Een cafeetje is er ingericht waar een lekkere scheepsdruppel wordt geschonken. Aan de kade liggen veelal twee historische vaartuigen met rechtstaande mast.
| | Pública | Alemany • Anglès • Danès • Espanyol • Francès • Italià
Direcció: Hellestraat 20, 9800 Astene, Bèlgica
Estadístiques
Seleccioneu una de les activitats més populars a continuació o perfeccioneu la cerca.
Descobriu les rutes més boniques i conegudes de la zona, acuradament agrupades en seleccions adequades.
Font: TOV
Seleccioneu una de les categories més populars a continuació o inspira't en les nostres seleccions.
Descobriu els llocs d'interès més bonics i coneguts de la zona, acuradament agrupats en seleccions adequades.
Font: TOV
Amb RouteYou pots crear mapes personalitzats molt fàcilment. Defineix la teva ruta, afegeix waypoints o interseccions, planifica parades a punts d'interès o a establiments per menjar i beure i comparteix-ho tot amb els amics i la família.
Planificador de rutes

<iframe src="https://plugin.routeyou.com/poiviewer/free/?language=ca&params.poi.id=698758&params.language=nl" width="100%" height="600" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
© 2006-2026 RouteYou - www.routeyou.com